Adet Gecikmesi Kaç Günde Olur?

Adet gecikmesi birçok zaman hayal edemeyeceğiniz şekilde hamilelik durumuna getirmektedir. Öte taraftan hamilelikten ziyade adet gecikmesinin birçok değişik sebebi olabilmektedir. Adet gecikmesi nedeniyle hamilelik, emzirme ve menopoz gibi etkilerden şüphelenebilirsiniz. Adet gecikmesinin ilk akıllara gelmekte olan nedeni genel sebepler olmaktadır. Fakat kilo farklılıkları ki bu kilo almak ya da vermekte olabilir, aşırı stres altında kalmak, fiziksel yorgunluk ve kullanılmakta olan ilaçların yan etkileri gibi hormonal sorunlar da adet gecikmesine neden olabilmektedir.

Farklı bir neden belirtmek gerekirse, bir kadın doğum kontrol ilaçlarını kullanmayı bıraktıktan sonraki birkaç ay süresince adet gecikmesi sorunu oluşabilmektedir. Tiroit sorunları ya da böbreküstü bezleri hormonlarının durumları gibi hormonal farklılıklar adet düzenini değiştirebilmektedir. Ek olarak vücudun adet yaşamasıyla ilgili bölümlerinde meydana gelen kist ya da tümörler de adetle alakalı problemlerde rol sahibi olabilmektedir.

Sonuçta adet gecikmesi yaşadığınızda menopozun yaklaşması, hamilelik ve kadınsal hastalıklardan şüphelenilebilir. Fakat bu durum adet gecikmesinin kaç gün yaşandığı, hangi aylarda adet gecikmesi yaşandığı, ne kadar süredir adet gecikmesi olduğu gibi durumlara dikkat edilmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2018 YeniEvli.com